Наші контакти

(04595) 3-63-83

Пн - Чт: 8:00 - 17:00
П’ятниця: 8:00 - 15:45

Сторінки у соцмережах

silrada_gora@ukr.net

 

Почала діяти тематична виставка, присвячена Тарасу Григоровичу Шевченку

На другому поверсі Гірської сільської ради, за ініціативи бібліотекара Гірської сільської бібліотеки Марії Михайлівни Сіренко, почала діяти тематична виставка, присвячена 205-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.


На виставці представлено повне зібрання Кобзаря в шести томах, повна ілюстрована збірка «Кобзар», літературно-художнє видання «Київщина в творчості Т.Г.Шевченка». Всі представлені книги – з фондів Гірської сільської бібліотеки.


Нагадаємо, Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в сім’ї кріпосного селянина на Черкащині. За своє коротке життя, а прожив він 47 років і один день, 24 роки пробув у кріпацтві, 10 на засланні, а решту – під наглядом жандармів.


Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п`єс; 9 повістей; щоденник та автобіографію, написані російською мовою; записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»); 4 статті та понад 250 листів.


Із мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до наших часів в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів. Натомість у літературі про його мистецьку спадщину безпідставно приписувано йому чимало творів живопису і графіки інших авторів (досі зареєстровано 263 такі твори).


Шевченко написав багато високохудожніх поетичних творів, у яких - поруч версифікаційних і стилістичних засобів народно-пісенної поетики – було й чимало нових, оригінальних рис, що ними поет значно розширив і збагатив виражальні можливості українського вірша (складна і гнучка ритміка, уживання неточних, асонансних і внутрішніх рим, використання цезури й перенесення (анжамбеман), майстерність алітерацій, звукової інструментації та поетичної інтонації, астрофічна будова вірша тощо).


Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж сто мов світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено від Бразилії до Китаю; більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Залишити коментар